دانلود طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها

نویسنده
تاریخ انتشار
3 سپتامبر 2022
تعداد بازدید
3560 بازدید
25,000 تومان
  خرید و دانلود محصول

نام فایل: طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها

حجم فایل : 1.5MB

نوع فایل : catpart

نرم افزار مربوطه: کتیا catia

در این مقاله طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها برای شما به طور کامل ارائه داده شده است علاوه بر این دستگاه شما در بخش پروژه نرم افزاری این سایت می توانید پروژه های دیگر که توسط تلاش مهندسان تلماتو برای شما ارائه شده را مشاهده نمایید.


مشخصات فنی شیر دوش

ماشین های شیر دوش از پر کاربرد ترین دستگاه های استفاده شده در واحد های گاوداری می باشد که می تواند با کاهش هزینه گارگری و افزایش کیفیت شیر تولیدی تاثیر به سزایی در میزان سود و زیان واحد تولید دام داشته باشد. با توجه به وسعت گاوداری و تعداد دام ها از دو مدل ماشین شیر دوش ثابت و سیار استفاده می شود. از شیر دوش های سیار عمدتا برای واحد های کوچک دامداری و از انواع سیستم های شیر دوشی ثابت رای گاوداری های بزرگ و صنعتی استفاده می گردد. در طراحی شیر دوش ها باید چندین نکات را در نظر گرفت که علاوه بر کاربرد آسان و به صرفه بودن دستگاه و ظرفیت و تعمیر و نگهداری را هم باید در نظر بگیرید.

دانلود رایگان طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها - سالیدورک

طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود رایگان فایل ها

اصول و طرز کار این دستگاه ها به یک شکل می باشد با این تفاوت که در شیر دوش های ثابت شیر دوشیده شده در مخازن بزرگ جمع اوری شده سپس به تانکرحمل شیر جهت انتقال به مراکز فراوری پمپاژ می گردد اما در دستگاه شیر دوش سیار مخزن همراه واحد شیر دوشی می باشد که پس از پرشده باید داخل بیدون حمل شیر تخلیه میگردند. وظیفه یک دستگاه شیر دوش مکش شیر از پستان و انتقال ان به تانکر جمع آوری شیر با حداقل خطرات به سلامت دام و بهداشت شیر تولید شده می باشد. ماشین های شیر دوشی می توانند در کنترل و یا ایجاد بیماری ورم پستان و همچنین کیفیت شیر نقش بسزایی داشته باشد.

طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود رایگان فایل ها

اجزای شیر دوش صنعتی

1. پمپ خلاء
2. رگلاتور
3. پولستار یا نبض ساز
4. شلنگ های انتقال شیر هوا
5. خرچنگی و پستانک ها
6. مخزن جمع آوری شیر

 

دانلود رایگان طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها - پروژه سالیدورک solidwork

در این مقاله همراه با دانلود طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها می توانید پروژه های نرم افزاری دیگری از جمله ( پروژه طراحی شده دیسک هارو disc-harrow در سالیدورک، موتور ۶ سیلندر با سالیدورک، دیسک افست چرخ دار در سالیدورک، تایر تراکتور در سالیدورک ) را خریداری و دانلود نمایید.

پمپ خلاء

پمپ باد خلاء ابزاری است که با ایجاد مکش می تواند هوای درون یک محفظه را خالی کرده و موجب تشکیل خلاء شود. این دستگاه برای ایجاد خلاء یا اصطلاحا وکیوم سازی در یک سیستم و خارج کردن همه مولکول های گاز از سیستم به کار می رود.

مولکول های گاز در شرایطی حرکت می کنند که بین دو نقطه، اختلاف فشار ایجاد شده باشد. ناحیه ای که مولکول های کمتری دارد، منطقه کم فشار و ناحیه ای که مولکول بیشتری را در خود جای داده است، منطقه پرفشار شناخته می شوند. در همین رابطه می توان گفت پمپ های خلاء ابزاری جهت ایجاد اختلاف فشار و خارج کردن مولکول های هوا و گاز های دیگر از محفظه هستند.

طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود رایگان فایل ها

رگلاتور

کارکرد رگلاتور تنظیم میزان فشار مکش است. میزان مکش می بایست در اندازه مشخص  (حدود 380-330 ميلي متر جيـوه) تعریف شود که باکمتر شده از این مقدار لاینر ها از پستان گاو جدا می شوند و با بیشتر شدن از این مقدار موجب اسیب به پستان گاو می گردد رگلاتور با تنظیم این میزان فشار در صورت نوسان پمپ خلاء و تغیر میزان فشار مسیر ورود هوارا باز می کند و موجب تنظیم شدن فشار منفی می شود.

 

 

در مسیر ورود هوا از رگلاتور به سیستم خلاء فیلتر هایی برای جلوگیری از ورود آلودگی نصب می باشد این مسیر ها دریچه های بهداشتی رگلاتور نامیده می شوند. رگولاتور دارای حسگر می باشد که میزان خلاء را با فشار هوای آزاد مقایسه می کند و در صورت افزایش میزان خلاء مسیر ورود هوا را باز می کند برای جلوگیری از نوسانات خلاء و تولید یکنواخت فشار مکش در مسیر خلاء مخزنی برای ذخیره فشار مکش تعبیه می گردد، مسیر لوله های خلاء و لوله های انتقال شیر تا حد امکان باید کوتاه، مستقیم و با کمترین زانویی باشد.

لوله های خلاء

جنس لوله ها معمولا گالوانیزه یا پلی اتیلن بوده و از پمپ خلاء شروع شده و تا داخل سالن شیردوشی ادامه دارند. این لوله ها نباید هیچگونه منفذی داشته باشند و در صورت نیاز باید شسته شوند.

 

 

در این مقاله همراه با دانلود طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها می توانید پروژه های نرم افزاری دیگری از جمله ( طراحی کولتیواتور – ادوات کشاورزی در سالیدورک، گاو آهن چیزل با نرم افزار سالیدورک ، دیسک ۱۶ پره افست در سالیدورک ، بذرکار کودکار خطی کار در سالیدورک به همراه کلیه متعلقات آن

لاینر و خرچنگی

خرچنگی رابط بین سر پستانک ها و پولساتور و مخزن شیر می باشد. خرچنگی کامل شامل چهار عدد فنجانک است که هر کدام دارای پوسته (غلاف shell) استیلی و غشا پلاستیکی یا لاینر می باشد. خرچنگی دارای یک قسمت فلزی و یک قسمت شفاف بوده که شیر را می توان مشاهده کرد. ظرفیت خرچنگی ها با توجه به شیر تولیدی گاو متفاوت می باشد. خرچنگی به لوله های کوتاه و بلند شیر و لوله های کوتاه و بلند خلاء وصل است. خرچنگی دارای ضامنی می باشد که خلاء را قطع یا وصل می نماید.

 

طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود رایگان فایل ها

خرچنگی به گونه ای طراحی شده است که تا زمان وصل به پستان، اجازه ورود هیچگونه هوایی را از خارج به داخل سیستم نمی دهد. در زمان وصل لاینرها به پستان سرعت عمل کارگر شیردوش مهم می باشد در غیر این صورت با ورود هوا، لاینرهای دیگر وصل شده ممکن است از پستان جدا گردند. معمولا بر روی خرچنگی، منفذ یا سوراخی وجود دارد که با ورود هوا از این منفذ، شیر دوشیده شده از پستان گاو، از خرچنگی به طرف لوله های شیر منتقل می گردند.

نبض ساز (پولساتور)

جریان شیر از پستان بطور یکنواخت صورت نمی گیرد سیستم پستان بگونه است که پس از هر بار دوشش نیاز است مکش قطع شده و به پستان استراحت داده شود تا شیر در محفظه پستانی جمع شود. دستگاه پولساتور در بازه های زمانی مشخص باعث قطع و وصل مکش می شود. این کار پولساتور باعث می شود لاینر ها باز و بسته شوند که موجب دوشش شیر می شود.

معمولا با توجه به حجم تولید شیر گاو این نبض ها بین 50 تا 80 مرتبه در دقیقه تکرار می شوند. پولساتور در مسیر مکش قرار گرفته و به تناوب مشخص مسیر هوا و خلاء را باز و بسته می کند. پولساتور ها در انواع برقی یا پنوماتیکی تولید می شوند. در بازه زمانی که پستان استراحت می کند پولساتور مسیر هوا را به پشت لاینر ها باز می کند که این کار باعث می شود لاینر جمع شده و مسیر حرکت شیر قطع گردد که دراین حالت پستان فرصت استراحت پیدا می کند.

 

لوله های انتقال شیر

سیستم لوله کشی باید دارای شرایط زیر باشد:

1. از جنس مناسب انتخاب شود (استیل یاشیشه)
2. دارای ظاهری صاف و بدون منفذ باشد.
3. قطر لوله ها مناسب باشد.
4. زانو ها و خم ها درحداقل باشد.

افت فشار در هیچ نقطه ای از لوله ها از ۲۳.۸ میلی متر جیوه نباید بیشتر شود. لوله های انتقال شیر دارای شیب یک درصد به طرف رسیور باشد.

طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود رایگان فایل ها

مخزن جمع آوری شیر

شیر دوشیده شده در مخازن شیر جمع آوری می شوند. این مخزن ها از جنس آلومنیوم، استیل ضد زنگ، پلاستیکی و شیشه می باشد که در دو حالت ثابت و سیار مورد استفاده قرار می گیرند. در شیردوش های سیار به همراه واحد شیردوش با شاسی واحد جابجا می شود و در شیردوش های ثابت که بصورت شیشه ای مدرج می باشد با نام میلکومتر شناخته می شود که از طریق آن میزان شیر تولیدی هر گاو نیز اندازه گیری می شود. ظرفیت میلکومتر ها بین 20 تا 24 لیتر می باشد.

 

دانلود رایگان طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها - پروژه سالیدورک solidwork

دانلود رایگان طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها - پروژه سالیدورک solidwork

دانلود رایگان طراحی دستگاه شیردوش گاو با نرم افزار کتیا catia + دانلود فایل ها - پروژه سالیدورک solidwork

   راهنمای خرید:
  • در موقع پرداخت حتما تکمیل خرید را بزنید تا خرید کامل شود.
  • لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده شده و به ایمیلتان نیز ارسال میشود.
  • ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. راهنمای خرید تصویری
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • 09036301645
  • از طریق واتس آپ پیگیری نمایید.
  • فایل دانلود شده را با برنامه winrar از حالت zip خارج نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *