دانلود دتایل های اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده dwg

دانلود رایگان کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده

نام فایل: دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده رایگان دیتیل های 

حجم فایل: مگابایت 6.5

نوع فایل: DWG

تعداد شیت نقشه: 55

نرم افزار مربوطه: اتوکد

اگر شما نیز قصد محوطه سازی باغچه ، فضای سبز عمومی ، ویلای شخصی ، پشت بام و… را دارید و در انتخاب المان های محوطه سازی دچار تردید شده اید می توانید با استفاده از دانلود فایل اتوکد محوطه سازی سایت تلماتو، این تردید ها را مرتفع سازید. در ادامه قصد داریم به بررسی بخش های مختلف طراحی و اجرای محوطه سازی بپردازیم. خواندن این بخش به تمامی افراد علاقمند به محوطه سازی و حیاط سازی اعم از معماران ، طراحان و تیم های اجرایی توصیه می شود. برای دانلود پکیج کامل دتایل اجرایی ساختمان می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

نرم افزار اتوکد در دامنه وسیعی از صنایع توسط معماران، مدیران پروژه، مهندسان، طراحان گرافیکی و دیگر افراد مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار AutoCAD یکی از مهمترین و پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی است. اتوکد نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. و شما عزیزان یکی دیگر از نقشه های اتوکد ( دانلود کامل نقشه اتوکد جزئیات اجرایی محوطه سازی با فرمت DWG + فایل آماده ) را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

معرفی محوطه سازی ( همراه با دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده ) رایگان

 به منظور مسطح کردن و آماده نمودن محوطه ساختمان ها و ایجاد فضای سبز است که مواردی مانند طراحی پیاده رو, خیابان سازی, شبکه های جمع آوری آب و فاضلاب و … را نیز در بر می گیرید. برخی المان های مورد استفاده در محوطه سازی عبارت اند از: آلاچیق، آبنما، گیاهان، سنگ های رودخانه ای، استخر، برکه و … که برای بکارگیری هرکدام از این المان ها باید به ایمنی محیط و استاندارد بودن شرایط توجه ویژه ای داشت.

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده رایگان

محوطه سازی در مکان های گوناگونی از قبیل شهرک های گردشگری و مناطق توریستی، شهرک های مسکونی، پارک ها و فضاهای سبز، ویلا ها،باغ های مجلل و باغ تالار ها، ویلا های شخصی با متراژ کوچکتر، مجتمع های مسکونی، حیاط منازل و روف گاردن و … کاربرد دارد که در هرکدام از آن ها باید از طراحی های متفاوت و المان های گوناگون و سازگار با محیط خود بهره برد.

 

نکات مهم در اجرای محوطه سازی

 • انتخاب خاک در محوطه سازی
 • مصالح ساختمانی در محوطه سازی 
 • ساخت المانها در محوطه سازی 
 • آبنما در محوطه سازی
 • برکه در محوطه سازی 
 • کف سازی در محوطه سازی 
 • و …

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده رایگان

ویژگی های دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی

در محوطه سازی بیش تر به ترکیب و قرار دادن عناصر مختلف در محیط می پردازند . در واقع با این کار فضایی طبیعی که شامل نهر کوچک ، درختان و گیاهان سر سبز ، حوض آب ، آلاچیق و … می باشد را خلق می شود . در علم معماری محوطه سازی به ترکیب چندین علوم پرداخته است که شامل زمین شناسی ، باغبانی ، گیاه شناسی و … می باشد . در واقع این علم از زمانی شروع به پیشرفت کرده است که رابطه ی انسان با طبیعت کم رنگ تر شد . برای ایجاد ارتباط و احساس آرامشی که طبیعت در انسان پدید می آورد ، محوطه سازی وارد زندگی انسان ها شده است . علم معماری منظر یا محوطه سازی در ابعاد بزرگ نیز قابل بررسی می باشد و می توان در زمین هایی با متراژ بالاتر نیز از آن استفاده کرد .

در ادامه تصویری از دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده  را مشاهده خواهید کرد. رایگان

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده

محوطه سازی فضای ساختمان ( نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی ) رایگان

 1.  پاک کردن سطوح از گیاهان و درختان
 2.  پر کردن چاه ها
 3.  جلوگیری از نفوذ آب به محوطه
 4.  تامین آب کشاورزی و شهری
 5.  مسطح کردن محوطه
 6.  زهکشی محوطه
 7.  زهکشی زیر زمینی
 8.  کف سازی محوطه
 9.  نورپردازی محوطه

نرم افزار اتوکد قدرت رسم هر نقشه ای را به کمک کامپیوتر فراهم می کند و همین دلیل اصلی محبوبیت اتوکد بین کاربران در تمام دنیا می باشد.  این مجموعه ( دانلود کامل نقشه اتوکد جزئیات اجرایی محوطه سازی با فرمت DWG + فایل آماده ) در قالب ترسیمات اتوکدی برای دانلود گذاشته شده، این فایل با فرمت DWG بوده و با اتوکد قابل ویرایش است. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده دیگر محصولات به نقشه اتوکد سازه های سایت تلماتو مراجعه نمایید. رایگان

هدف از محوطه سازی

هدف محوطه سازی ایجاد و تقویت ارتباط بین انسان و طبیعت است. انسان در طبیعت احساس خوب ، آرامش و آسایش دارد. بنابراین با محوطه سازی در زمینه های مختلف مانند محوطه سازی در محیط های مسکونی و… میتوانیم آن حس خوب انسان در طبیعت را دوباره زنده کنیم و باعث حال خوب مردم شویم. داشتن فضای سبز هر چند کوچک برای همه ی مردم بسیار دلپذیر است، فضای سبز می تواند حیاط، باغچه و یا تراس شما باشد.

 

 

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده رایگان

استاندارد های موجود در محوطه سازی ساختمان

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده رایگان

۱)  ایمنی
۲)  دسترسی به فضای مسکونی و دیگر فضاها
۳)  چیدمان صحیح آیتم و المان های دکوراتیو در کنار یکدیگر
۴)  فضاسازی مناسب
۵)  استفاده از رنگ بندی های متناسب با فضا و در عین حال متناسب با دیگرالمان ها
۶)  داشتن زیبایی هر جزء از المان ها در فضا بصورت تکی
۷)  پیش بینی مسیر صحیح انشعابات و تاسیسات ساختمانی و نزدیکی آن ها به فضای مورد استفاده

ارزش گذاری به فضاهای محوطه ساختمان ها، موجب سرزندگی آن محل و ساختمان شده که این امر با کمک انواع پوشش گیاهی،  درخت و درختچه ها و همچنین با تعریف مسیر های عبوری، مکث و استراحت به کمک پرگولا یا آلاچیق و جانمایی مبلمان، باربیکیو، آبنما و… فضایی زنده و محلی برای گذران وقت ایجاد نمود.

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده

دانلود کامل نقشه و دتایل اجرایی جزئیات محوطه سازی با فرمت اتوکد DWG + فایل آماده رایگان

نکته: محوطه سازی شامل مراحل مختلفی است که ابتدا از مرحله ی بازدید و ملاقات اولیه با کارفرما شروع شده و می توان گفت تمام شدنی ندارد!چراکه محوطه سازی همواره توام با کاشت گیاهان و گونه های زینتی تکمیل میشود که گیاهان همواره نیاز به مراقبت ونگهداری دارند.

 

برای دانلود این مجموعه دیتیل های اجرایی محوطه سازی کلیک کنید 

 

دیتیل فضای سبز دانلود رایگان دتایل جدول گذاری dwg دتایل اجرایی پارک دتایل های اجرایی محوطه سازی محوطه سازی کد دانلود رایگان دتایل دیوار محوطه دیتیل اجرایی محوطه سازی دیتیل فضای سبز اتوکد

سایر مطالب پیشنهادی :

 پکیج کامل تمامی دتایل های اجرایی ساختمان با تمام جزئیات 

دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی 

ترجمه کتاب زبان ارشد پزشکی امیر لزگی + لغات و ..