دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

نویسنده
تاریخ انتشار
9 سپتامبر 2022
تعداد بازدید
2463 بازدید
16,000 تومان
  خرید و دانلود محصول

عنوان: دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک به همراه کلیه اجزای آن + فایل

حجم فایل : 220 مگابایت

فرمت فایل: SLDPRT- SLDASM

در این پروژه، موتور بنزینی چهار سیلندر خطی به همراه کلیه قطعات آن اعم از سوپاپ ها، میل لنگ، میل بادامک، توربوشارژر، افشانه تزریق سوخت، شمع، منیفولد دود و هوا و غیره طراحی شده است. حجم بالای این فایل به این دلیل است که با کوچکترین جزئیات طراحی شده است. امیدوارم مورد پسند واقع شود.

 موتور های بنزینی : طراحی موتور در سالیدورک

موتورهای بنزینی نوعی موتور حرارتی محسوب می شوند. موتورهای حرارتی به دو نوع احتراق داخلی و خارجی تقسیم می شوند. موتورهای بنزینی و دیزلی در دسته بندی موتورهای احتراق داخلی قرار می گیرند. دلیل این دسته بندی این است که در موتورهای دیزلی و بنزینی، احتراق در یک محفظه و محیط بسته صورت می گیرد. در موتورهای احتراق داخلی بنزنی، از بنزین برای گرفتن انرژی استفاده می کنند. این موتورها متداول ترین راه برای حرکت وسایل نقلیه موتوری هستند. بنزین در موتورهای حرارتی، عامل اصلی به حرکت درآوردن توربین به حساب می آید، اما در موتورهای بنزین، با مصرف بنزین، پیستون های موتور  به حرکت در می آیند.

یکی از دلایل اصلی استخراج فراورده های نفتی و فراوری آن برای به دست آوردن بنزین، موتورهای بنزینی هستند. در سراسر جهان، حمل و نقل تقریبا 18٪ از انرژی اولیه تولید شده را مصرف می کند و بنزین تقریبا عامل نیمی از آن است. این بدان معنی است که موتورهای بنزینی تقریباً 8٪ از کل انرژی اولیه جهان را مصرف می کنند. دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

اجزای یک موتور بنزینی:

 • بلوک سیلندر

بلوک، ستون فقرات موتور محسوب می شود و یکی از اجزای مرکزی موتور شما است. بلوک سیلندر در روانکاری، کنترل دما و پایداری موتور نقش اساسی دارد و باید از بالاترین کیفیت برخوردار باشد. بلوک سیلندر، بزرگترین و سنگین ترین قسمت موتور است. اگر همه قطعات را از یک موتور جدا کنید و این توده چدنی آخرین چیز باقی می ماند. هدف اصلی آن ایجاد سیلندرهایی است که پیستون ها در آن کار می کنند و همچنین دارای معابر است که از طریق آن روغن و مایع خنک کننده پمپ می شوند. تقریبا همه بلوک های مدرن فضای برای شفت میل لینگ دارند که از ان به عنوان منطقه ای میل لنگ یاد می شود.

از آنجا که این بلوک بسیار بزرگ و قوی است، می تواند یک مکان نصب ایده آل برای بسیاری از اجزای دیگر موتور بنزینی باشد – آلترناتور ، پمپ آب ، پمپ فرمان و موتور استارت باشد که به بلوک سیلندر پیچ می شوند.

بلوک ها در ریخته گری یک تکه از چدن یا آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند. در طول دو دهه گذشته ، آلیاژ آلومینیوم به دلیل وزن کم، بیشتر در ساخت بلوک موتور مورد استفاده قرار گرفته است. پیش از این، این بلوک از چدن ساخته می شد که بسیار سنگین تر بود. بلوک های چدن از آلومینیوم قوی تر هستند و هنوز هم بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، خصوصاً برای موتورهای دیزلی به دلیل فشارهای زیاد در محفظه احتراق.

 • سیلندرها

سیلندرهای یک موتور در جایی قرار دارند که کار انجام می شود. سوخت به داخل سیلندر تزریق می شود، سپس توسط جرقه شمع  مشتعل می شود و باعث به حرکت درآوردن پیستون ها می شود.

 • پیستون ها

پیستون ها ابزارهایی هستند که درون سیلندرها به بالا و پایین می روند. وظیفه آنها این است که با داخل و خارج شدن از داخل سیلندر، میل لنگی را که به آنها متصل است را به حرکت در بیاورند. به واسطه همین حرکت رفت و برگشتی، انرژی شیمیایی حاصل از احتراق سوخت به انرژی مکانیکی (کار) تبدیل می شود.

 • شمع ها

وظیفه شمع ایحاد یک جرقه در زمان معین در داخل محفظه احتراق است. با ایجاد جرقه، مخلوط سوخت و هوای موجود در داخل سیلندر منبسط می شود و بر روی پیستون کار انجام می دهد.

 • میل بادمک

میل بادامک وسیله ای است که زمانبندی موتور را کنترل می کند. در ابتدا وظیفه میل بادمک تنظیم زمان و مقدار هوا یا مخلوط هوا و سوخت به داخل سیلندر است و سپس زمان خروج دود از محفظه احتراق را کنترل می کند. دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

 • میل لنگ

میل لنگ باعث اتصال قسمت عظیمی از قطعات موتور به شده است. هدف آن تبدیل حرکت خطی (بالا و پایین) پیستون ها به حرکت چرخشی است. یک انتهای میل لنگ، از طریق یک تسمه زمان بندی، به میل بادامک متصل شده  است. انتهای دیگر به فلایویل متصل شده است، که قدرت بیرون خروجی  از موتور را تنظیم می کند، مانند محافظ نوسان برق برای کامپیوتر شما.

 • فلایویل

فلایویل وسیله ای برای مدیریت موتور است. فلایویل به صورت مستقیم به کلاچ متصل شده است . وظیف کلاچ قطع و وصل کردن نیرو به واسطه راننده بین فلایویل و جعبه دنده است. یل

تصاویری از دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

گروه طراحی تلماتو

دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی توسط گروه تلماتو

دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

اجزای موتور 4 سیلندر طراحی شده توسط گروه تلماتو

دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک + فایل

دانلود پروژه طراحی شده موتور چهار ( 4) سیلندر خطی بنزینی در نرم افزار سالیدورک به همراه اجزای آن + فایل

 

   راهنمای خرید:
 • در موقع پرداخت حتما تکمیل خرید را بزنید تا خرید کامل شود.
 • لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده شده و به ایمیلتان نیز ارسال میشود.
 • ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. راهنمای خرید تصویری
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • 09036301645
 • از طریق واتس آپ پیگیری نمایید.
 • فایل دانلود شده را با برنامه winrar از حالت zip خارج نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *