دانلود پلان و نقشه اتوکد سالن مرغداری برای مرغ گوشتی و تخم گذار و … + DWG

نویسنده
تاریخ انتشار
13 آوریل 2018
تعداد بازدید
5683 بازدید
24,900 تومان
  خرید و دانلود محصول

عنوان فایل : دانلود پلان و نقشه اتوکد سالن مرغداری برای مرغ گوشتی و تخم گذار و مادر و … + DWG طراحی

نوع فایل : pdf + DWG

برای سفارش پلان مرغداری با مشخصات و نکات دلخواهتون به telmato.ir مراجعه و ثبت سفارش نمایید

 

به طور کلی مرغ داری ها به 3 بخش اساسی تقسیم می شوند:

 • مرغداری اجداد ومادر
 • مرغ گوشتی
 • مرغ تخم گذاری

دانلود نقشه اتوکد سالن مرغداری مرغ گوشتی تخم گذار + DWG

پروسه ی بهره برداری از گوشت و تخم مرغ از مرغ اجداد آغاز می شود. مرغداری هایی که به تولید و پرورش مرغ اجداد و مادر مشغول هستند از نظر عملکرد و ساختار کلی با مرغداریهای گوشتی و تخمگذار متفاوت میباشند. در مرغداری  اجدادعملکرد اصلی تولید مرغ و خروس هایی با نزاد اصیل میباشد که تحت تاثیرات ژنتیکی میتوانند جوجهای مناسب چه برای استفاده ای گوشتی و چه برای استفادهای تخمی تولید کنند.در مرغداریهای پرورش مرغ اجداد معمولا مرغ  و خروس  اصلی را از آزمایشگاه های معتبر اروپا و آمریکا خریداری و تکثیر میکنند.

 

دانلود و طراحی پلان و نقشه اتوکد سالن مرغداری گوشتی و تخمی DWG

مرغ و خروس های تولید یافته به مرغداری های پرورش مرغ مادر انتقا ل پیدا میکنند در سالن های پرورش مرغ مادر مرغ و خروس در کنار یکدیگر پرورش پیدا میکنند که حاصل ان پیدایش تخم مرغهای نطفه دار میباشد که به دستگاه های جوجه کشی منتقل میشوند و تبدیل به جوجه میشوند.جوجه ها بنابر نژاد مرغ مادر به دو نژاد سبک و سنگین تقسیم می شوند. نژاد سبک که از نظر جثه کوچکترهستندبه مرغداری های تخمگذاری و نژاد سنگین به مرغداری های گوشتی انتقال میابند.

نقشه اتوکد سالن مرغداری

طراحی مرغداری دانلود رایگان دانلود نقشه اتوکد پلان نما برش سالن مرغداری + DWG دانلود نقشه اتوکد سالن مرغداری مرغ گوشتی تخم گذار + DWG نقشه سالن مرغداری پلان مرغ داری فایل اتو کد مرغداری

مرغداری مرغ اجداد و مادر (نقشه اتوکد سالن مرغداری)

در مرغداری مرغ اجداد و مرغداریهای مرغ مادر ابعاد و اندازه های سالن اصلی پرورش با مرغداریهای گوشتی تفاوتی ندارند بلکه از نظر تعداد جوجه متفاوت هستند.در مرغداری مرغ مادر واجداد جوجه هابعد از شش ماه بالغ میشوند و تا شانزده ماهگی به تولید تخم مرغ نطفه دار می پردازند.از این رو برای هر پنج مرغ شانزده ماهه 1 متر مربع فضا در نظر میگیرند. همچنين اگر شرايط لانه از نظر كنترل عوامل مختلف مناسب باشد ميتوان تعداد بيشتري در هر متر مربع لانه درنظرگرفت .

ابعاد سالن های پرورش مرغ اجداد ومادر 14×84 میباشد.در این مرغداری ها مرغها روی کف سالن ازادانه حرکت میکنند و از قفس استفاده نمیشود.

معمولا سالن ها به صورت سوله ساخته می شود.ارتفاع سقف شیب دار دو جداره ی ورق گالوانیزه که با عایق یپشم شیشه یا انواع دیگر عایقهای حرارتی پوشیده شده که در بیشترین نقطه 5/3 متر و در کناره ها 8/2 متر میباشد. در این مرغداری ها علاوه بر استفاده ازتخم مرغ های نطفه دار برای تولید جوجه ی یک روزه از کود مرغی هم بهره برداری میکنند.ولی بر خلاف مرغداری های تخم گذاری از سیلو های انبار فضولات استفاده نمیشود و فضولات با پوشش پوشالی کف سالن آمیخته می شوند و در انتهای هر دوره پس از خروج مرغ وخروس ها به مزارع فرستاده می شوند.

 

طراحی مرغداری دانلود رایگان دانلود نقشه اتوکد پلان نما برش سالن مرغداری + DWG دانلود نقشه اتوکد سالن مرغداری مرغ گوشتی تخم گذار + DWG نقشه سالن مرغداری پلان مرغ داری فایل اتو کد مرغداری

تجهيزات مرغداری :  دانلود طراحی  پلان و نقشه کشی اتوکد سالن مرغداری گوشتی و مادر  DWG

معمولا در اوايل زندگي براي جوجه ها از دانخوري هاي 90-100سانتي متريناوداني دوطرفه واز4-5 ماهگي به بعد از دانخوري هاي 180-200 سانتي متري استفاده ميكنند. براي هر1000 جوجه تا 4-5 هفتگي 21 دانه خوري ناوداني كوچك بطول 90 سانتيمتر و عرض10 و عمق 6 سانتي متر و از 5 هفتگي تا هنگام كشتار جوجه ها براي هر 1000 جوجه 21 دانخوري ناوداني بزرگ به طول 180 سانتيمتر عرض 15 و عمق 10 سانت در نظر ميگيرند.

 

احتياجات آبخوري براي 1000 عدد جوجه به قرار زير است:

جوجه 1 روزه تا 2 هفته 10-12 آبخوري سيفوني به ‌ظرفيت 4 ليتر جوجه 2 هفته تا هنگام فرستادن به بازار 10-14 متر آبخوري طولي يا 3-4 آبخوري دو طرفه خودكار به طول 180 سانتبمتر. دما و رطوبت درونی سالن تحت کنترل شدید قرار دارد و به همین منظور از دو دستگاه هیتر250000 که در خارج از سالن نصب میشود استفاده میکنند تا از اکسیژن داخلی فضا برای ایجاد حرارت استفاده نشود و فقط حرارت به داخل فرستاده میشود. به فاصله ی هر 8 متر هواکش هایی روی بدنه ی سوله و در ارتفاع 80 سانتی از سقف نصب میشود و در بین هر دو هواکش یک کولر خنک کننده هوا که از سیستم پودر اب برای خنک کردن هوا و کنترل رطوبت فضا استفاده میشود در ارتفاع 1 متری از سقف نصب میشود.

دانلود و طراحی پلان و نقشه اتوکد سالن مرغداری گوشتی و تخمی DWG

تفاوت اصلی سالن های مرغ اجداد و مادر با سالن های مرغ گوشتی

علی رغم یکسان بودن ابعاد و اندازه ها در وجود پنجره است.درسالن ها ی نگهداری مرغ مادر و اجداد هیچ گونه پنجره ای تعبیه نمی شود زیرا نورسالن نیز باید تحت کنترل باشد و باخاموشی و روشنی های منظم بر تخم گذاری مرغ ها تاثیر می گذارد. در طول سوله 4 ردیف لامپ در هر 2 متر تعبیه میشود و میزان نور در ساعات مختلف متغیر می باشد. یک واحد ابخوری گردخودکار برای 75-100 مرغ کافی است. برای آبخوری های کانالی برای 100_80 مرغ یک متر مربع اختصاص دهید. و یک واحد تغذیه لوله مانند به قطر سانتیمتربرای 25 مرغ در هر غذا خوری گردکافی است.

 

طراحی مرغداری نقشه طراحی مرغداری طراحی مرغداری دانلود رایگان دانلود نقشه اتوکد پلان نما برش سالن مرغداری + DWG دانلود نقشه اتوکد سالن مرغداری مرغ گوشتی تخم گذار + DWG نقشه سالن مرغداری پلان مرغ داری فایل اتو کد مرغداری

مرغداری های گوشتی:  دانلود پلان و نقشه اتوکد سالن مرغداری گوشتی و تخمی DWG

همان طور که قبلا ذکر شد ابعاد این سالن ها نیز 14×84 در نظر گرفته میشوند ولی از نظر تعداد جوجه دو برابر بیشتر از سالن های مرغ اجداد و مادر در ان ها جوجه ریخته می شود زیرا هر 3 ماه یک بار جوجه ها تخلیه میشوند و به بازار فرستاده میشوند و تعداد جوجه ها براساس ابعاد یک مرغ 3 ماهه در نظرگرفته میشود. برای هر مترمربع این سالن ها 10 مرغ در نظر گرفته میشود. نژاد این مرغ هابه گونه ای است که پس از 2 ماه حدودا به وزن 2 کیلوگرم می رسند و درماه سوم وارد بازار میشوند.

طبق استاندارد كشور هلند مقدار فضاي كه براي هر جوجه در نظر مي گيرند به قرار زير است :

از 1 روزگي تا 6 هفتگي 9 تا 12 جوجه در هر متر مربع

از 6 روزگي تا 10 هفتگي 7 تا 10 جوجه

هز 10 روزگي تا 20 هفتگي 5 تا 7 جوجه

وطبق استاندارد اسراييل :

تا 6 هفتگي در هر متر مربع 15-20 جوجه

و از 6 هفتگي تا هنگام فرستادن به بازار 10 جوجه در نظر مي گيرند.

استفاده از پنجره در این سالن ها منعی ندارد ولی در روشهای مدرن پرورش مرغ حتی به سالن های گوشتی هم توصیه میشود که برای کنترل بهینه ی حرارت داخلی(15-25 درجه سانتی گراد) از پنجره استفاده نکنند.در تابستان سرعت ورود هوا برای مرغ های گوشتی حداکثر4 مترمکعب برساعت برکیلوگرم می باشد.

مرغداری های تخم گذاری:

درمرغداری های تخم گذاری طول سالن کمترمی باشد ( 14×25 ) زیرادر این روش از قفس های نگهداری مرغها استفاده می شود که تا 3 طبقه روی هم قرارمیگیرند. نکته ی اصلی این نوع سالن ها روش جمع اوری فضولات ان ها با توجه به قرار گیری قفس ها روی یکدیگر می باشد در این مرغداری ها معمولا گودالی در زیر قفس ها تعبیه میشود که محل ذخیره سازی فضولات میباشد .از انجاییکه در این روش کودها به صورت تر به درون محفظه میریزند از خشک کننده های کود استفاده میکنند تا گاز امونیاک بر خاسته ازکود ها بر مرغ ها اسیبی نزند و با بیل های مکانیکی مخزن ها را تخلیه می کنند.

نوع تهویه ی هوا در این روش از اهمیت خاصی بر خور دار است.زیرا که هوای محفظه های کود نباید به داخل سالن راه پیدا کند. سیستمهای تهویه باید دارای ظرفیت سرعت ورود هوا5.0 متر بر ثانیه ودر تابستان ورود هوا برای مرغ های تخم گذار به حدا اکثر10 متر مکعب بر ساعت برثانیه برای هر مرغ می رسد.

نقشه اتوکد سالن مرغداری

قفس های مرغ های تخمگذار 4 گونه می باشد.
 • قفس های منفرد
 • قفس های ردیفی
 • قفس های کفی مسطح
 • قفس های پله ای

 

دانلود طراحی نقشه و پلان سالن مرغداری گوشتی تخم مرغی تخمی و مادر – طراحی با فرمت قابل ویرایش dvg  – دانلود طراحی پلان مرغداری و سالن پروش طیور طرح آماده

بیشتر بخوانید:

دانلود مقاله نقش نمک در تغذیه طیورword
دانلود کتاب تغذیه و جیره نویسی دام و طیور بصورت فایل pdf
 دانلود مقاله اصول جوجه کشی طیور pdf

   راهنمای خرید:
 • در موقع پرداخت حتما تکمیل خرید را بزنید تا خرید کامل شود.
 • لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده شده و به ایمیلتان نیز ارسال میشود.
 • ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. راهنمای خرید تصویری
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • 09036301645
 • از طریق واتس آپ پیگیری نمایید.
 • فایل دانلود شده را با برنامه winrar از حالت zip خارج نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *