دانلود پلان و نقشه اتوکد ویلا با مقطع و نما فرمت dwg – پکیج کامل فایل اتوکد ویلایی

دانلود رایگان نقشه اتوکد ویلا مدرن رامسر دماوند شمال رشت گیلان

عنوان: دانلود مجموعه پکیج کامل فایل نقشه اتوکد ویلا به همراه پلان کامل مقطع و نما  رایگان فا فرمت dwg 

نوع فایل : DWG

حجم فایل ها : 1GB

نرم افزار مربوطه : اتوکد Autocad

طراحی خانه های یک طبقه و دوبلکس و ویلایی چند سالی است که است که در حال اجرا است. اغلب مردم امروزه به ساختمان های ویلایی ۱ یا ۲ طبقه دوبلکس در ابعاد محدود روی آورده اند و همین امر نیز باعث شده دست مهندسان عمران و معماری در طراحی کمی بسته باشد. در این فایل 1000 نقشه اتوکد به همراه دتایل ، نما و مقطع برای شما آماده شده است، با ادامه مطالب همراه ما باشید تا بیشتر در رابطه با این مجموعه آشنا شوید.


 

دانلود پکیج کامل فایل اتوکد ویلا به همراه پلان کامل مقطع و نما رایگان

ویلا به ساختمانی گفته میشود که در تعریف امروز به چهار طرف نما داشته باشد و معمولا آن را در اطراف شهر ها یا ییلاق ها می سازند. البته در بعضی کشور ها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در شهر را می دهد و خانه های مسکونی به صورت ویلا ساخته می شود.

در ایران در فرهنگ عامه معمولاً به خانه ‌هایی که نمای چهار طرف داشته باشند یا سقف شیب‌دار داشته باشند خانه‌ های ویلایی گفته می‌شود و در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب اکثر خانه‌ها به صورت ویلایی ساخته می‌شدند و با گسترش شهرها از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شد ولی در حومه و شهرک‌ های ویلاها به چشم می‌خورند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق تر و مناسب ترین راجب به این فایل اتوکد ویلا به همراه پلان و نقشه کامل مقطع و نما هر بدست آورید. دانلود نقشه اتوکد ویلا  رایگان

رایگان

 

برای دانلود پکیج کامل فایل اتوکد ویلایی اینجا کلیک کنید 

 

پارامتر تاثیر گذار در طراحی ویلا و محیط آن دوبلکس دانلود  نقشه اتوکد ویلایی 

در هر ویلا یک قاعده کلی برای معماری آن وجود دارد. اصلی ترین این قاعده ها این است که ویلا در یک محوطه باز و وسیع ساخته می شود که هر چند این روزها به دلیل داشتن مشتری زیاد و جمعیت رو به افزایش است  متراژ کلی زمین ها کمتر شده است ولی در نهایت این زمین بزرگ و باز می باشد و قاعده دوم این است که در این زمین سرسبزی و نماهای زیادی بصورت طبیعی وجود داشته باشد.

منظور از طبیعی این نیست که صرفا درختان کهن و یا دریا حتما باید در نمای ویلا وجود داشته باشد. منظور این است که اگر گیاه طبیعی و سبزی طبیعی در اطراف آن هست که هیچ اگر نیست با کاشت درختان و گل ها و دادن نمای طبیعی اطراف ویلا دارای نمای زیبا باشد. قاعده عمومی دیگر در طراحی ویلا اضافه کردن یک برجک مرکزی در بنای خود می باشد. این برجک معمولا از تمامی قسمت های ویلا بلند تر است و به عنوان نقطه کانونی بنا و یا ویلا شناخته می شود.

در بعضی از این هزارتا فایل و نقشه اتوکد ویلا که برای دانلود گذاشته شده است، پارامترهای محیطی نیز لحاظ شده است تا شما دید گسترده و وسیع تری نسبت به محیط و محل احداث ویلا داشته باشید. رایگان

 

ویژگی های خانه ویلایی دوبلکس

برای هر ویلا قبل از احداث معمولا پارامترهای زیر لحاظ می شوند تا در اینده مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد: شهر محل ساخت ویلا، دسترسی ویلا به بخش های رفاهی و بهداشتی و … ، سن و سال ساخت ویلا، امکانات اولیه ویلا و همچنین دیوار های حفاظتی

در این مقاله علاوه بردانلود فایل اتوکد ویلا به همراه پلان کامل مقطع و نما میتوانید ( نقشه اتوکد سازه سوله ) که توسط مهندسان سایت طراحی شده را مشاهده نمایید. رایگان

 

دلیل طراحی خانه های با پلان و نقشه های ویلایی در شمال ایران

با توجه به منطقه شمال و شرجی بودن منطقه، نقشه اتوکد ویلا باید اصولی تهییه شود و طراحی و دتایل های آن باید متناسب با محیط شمال کشور باشد که در همه موارد ساخت، عایق بندی نسبت به رطوبت را رعایت کرده باشد و اینکه اگر نوع ساخت و ویلا همکف (فلت) می باشد حتما زیر سازی ساخته شده و حداقل یک متر از زمین ارتفاع داشته باشد تا رطوبت به سازه ساختمان نفوذ نکند. همچنین در صورت ساخت غیر همکف، سازه حتما دارای سقف و ستون بتن و میله گرد باشد و اصول ابتدایی ساخت در ساختمان رعایت شده باشد.

دانلود رایگان 1000 فایل اتوکد ویلا به همراه پلان و نقشه کامل مقطع و نما | تلماتو

دانلود رایگان نقشه اتوکد ویلا مدرن رامسر دماوند شمال رشت گیلان

دانلود رایگان پکیج کامل فایل نقشه اتوکد ویلا به همراه پلان کامل  مقطع و نما فرمت DWG

در طراحی نمای ویلا از تجهیزات و مصالح متفاوتی استفاده می شود. یکی از مرسوم ترین راه های طراحی نمای ویلا در شمال ایران استفاده از نمای آجری است. نماهای آجری عایق نیستند. نمای آجری نه از نظر عایق رطوبتی شرایط مناسبی دارند و نه از نظر عایق صدا و حرارتی . از این رو تقریبا جزو دسته قدیمی در طراحی ویلا در شمال ایران شناخته می شوند زیرا نه تنها عایق خوبی نیستند بلکه هدر رفت فراوانی از انرژی را دارند.

دانلود رایگان 1000 فایل اتوکد ویلا به همراه پلان و نقشه کامل مقطع و نما | تلماتو

 

نقشه اتوکد ویلا های مدرن و کلاسیک موجود در ایران

از نظر سبک و مدل ویلاها را به دو دسته کلاسیک و مدرن می توان تقسیم کرد. هرکدام از این سبک ها ویژگی ها و زیبایی های خاص خود را دارد و سلیقه های  مختلفی را در بر می گیرد. در ویلاهای مدرن معمولا از فایل اتوکد نمای رومی، فایل اتوکد محوطه سازی های مدرن، و دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می شود. در ویلاهای کلاسیک بیشتر سعی می شود حس طبیعت و گل و گیاه القا شود و در نمای آنها به طور معمول آجر و چوب را که از مصالح قدیمی و کلاسیک هستند به کار می برند. در این 1000 فایل اتوکد ویلا به همراه پلان و نقشه کامل مقطع و نما که برای دانلود گذاشته شده است، نمونه های از سبک های کلاسیک و مدرن موجود می باشند.

دانلود رایگان فایل اتوکد ویلا به همراه پلان کامل  مقطع و نما

طرح و نقشه های اتوکد ویلاهای مدرن

اصولا ویلاهای مدرن در سراسر دنیا جاذبه ی خاصی را برای کاربران خود دارند چه کاربران داخلی و چه رهگذرانی که نمای بیرونی آن را نظاره گر هستند. ویلاها فضایی هستند که غالبا برای تعطیلات و یا لذت بردن از آب و هوایی بهتر در یک منطقه ی خوش آب و هوا ساخته میشوند، به همین سبب طراحی ویلاهای مدرن در ایران امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.

در همین راستا 5 تا ازبهترین ویلا های خاص ایران را معرفی می کنیم:
1. ویلای سفید در اصفهان
2. ویلا بید مجنون در زیبادشت کرج
3. ویلای سفید رستم تنکابن
4. ویلا گل خانه کرج
5. ویلا عمارت جان دماوند

نکات مربوطه به ( دانلود فایل اتوکد ویلا به همراه پلان کامل مقطع و نما )رایگان

در ادامه ارائه مجموعه پلان های ویلایی و مسکونی اجرایی در این پست ، آرشیو 1000 پلان ویلایی مسکونی به صورت فایل اتوکدی قابل ویرایش را برای همراهان عزیز آماده دریافت کرده ایم. مجموعه پیش رو با توجه به نیاز بازار کار ساختمان و معماری به مجموعه پلان های آماده به ویژه در بخش مسکونی میتواند بسیار کاربردی و ارزشمند باشد و آرشیو بسیار متنوع شامل 1000 ایده متفاوت و حرفه ای طراحی ساختمان ویلایی مسکونی را در اختیار شما قرار میدهد.

برای تمامی 1000 پروژه این مجموعه فایل اتوکد قابل ویرایش کامل و نهایی هر پروژه در اختیار شما میباشد.برای همه پروژ ها پلان های طبقات پروژه ، نما ها ، مقطع ها و سایت پلان در فایل اتوکد موجود میباشد.

آرشیو شامل 1000 پروژه متفاوت در زمین های و ابعاد مختلف میباشد و برای هر پروژه ایده طراحی مختص آن در نظر گرفته شده است. تمامی فایل های این مجموعه به صورت فایل اتوکد قابل ویرایش میباشند و با فرمت dwg در اختیار شما قرار میگیرند. برای تمامی پروژه ها پلان های معماری کامل از جمله : پلان طبقات ، نماها ، مقاطع و سایت پلان در فایل اتوکد موجود است. در برخی از پروژه ها تصاویر سه بعدی طراحی نماهای پروژه موجود میباشد. آرشیو فقط شامل پلان های ویلایی مسکونی از ۱ تا ۴ طبقه می باشد.

 

دانلود کتاب های عمومی دانشگاه به همراه خلاصه و نمونه سوالات 

 

دانلود فایل اتوکد ویلا به همراه پلان کامل مقطع و نما برای دانشجویان رایگان

طراحی ویلایی با داشتن امکان مناسب و رعایت کلیه استاندارد های طراحی ویلا یکی دیگر از مواردی است که دانشجویان با آن روبرو هستند و در طرح معماری باید چنین پروژه ای را ارائه دهد. فایل های اتوکد ویلا هایی که برای دانلود گذاشتیم بالغ بر 1000 تا هستند که مقطع و نمای آنها کامل موجود می باشد و علاوه بر این که برای مهندسان عمران مناسب می باشد، برای داشنجویان معماری نیز مفید هستند. زیبایی و منحصر به فرد بودن این ویلا را می توان از نمونه پلان ها و شیت ارائه شده در این ویلا دریابید.

دانلود رایگان نقشه اتوکد ویلا مدرن رامسر دماوند شمال رشت گیلان

با توجه به تعداد زیاد پروژه ها و متنوع بودن آنها برای برخی از پروژه فایل های جزئیات اجرایی و پلان های تاسیسات نیز به همراه فایل های معماری موجود می باشد.در برخی از پروژه ها نیز تصاویر سه بعدی از طراحی نمای خارجی پروژه به همراه فایل اتوکد به صورت عکس موجود می باشد. تمامی پروژه های موجود در این پک قابلیت اجرا در ایران را داشته و توسط طراحان حرفه ای با در نظر گرفتن تمامی اصول اجرای ، استاندارد های عمومی فضاهای مسکونی و سایر موارد مهم طراحی شده اند.

 

دانلود رایگان 1000 فایل اتوکد ویلا به همراه پلان و نقشه کامل مقطع و نما | تلماتو

 

برای دانلود پکیج کامل فایل نقشه اتوکد ویلایی اینجا کلیک کنید