دانلود جزوه کامل اصول مدیریت و پرورش گاو و گوساله (pdf)


در حال بارگذاری
۲۰ فروردین ۱۳۹۷
pdf
5 مگ
۲,۰۰۰ تومان
خرید

عنوان فایل :دانلود جزوه کامل اصول مدیریت و پرورش گاو و گوساله
Calf and Heifer Breeding

قالب بندی : pdf

توضیحات : 

اصول مدیریت و پرورش گاو و گوساله ﺑﺨﺶ ﻓﻮق اﻟﻌﺎده ﻣﻬﻢ ﺑﻮده و دوره زﻣﺎﻧﯽ از ﺗﻮﻟﺪ ﺗﺎ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﮔﻮﺳﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﻃﻮر ﮐﺎﻣﻞ ﺑﺮای از ﺷﯿﺮﮔﯿﺮی در ﺳﻦ ۸ ﻫﻔﺘﮕﯽ )دو ﻣﺎﻫﮕﯽ( ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮد؛ دوره ﺣﺴﺎس ﭘﺮورش ﮔﻮﺳﺎﻟﻪ اﺳﺖ. در اﯾﻦ دوره ﺑﺰرﮔﺘﺮﯾﻦ ﭼﺎﻟﺶ ﻣﺘﺎﺑﻮﻟﯿﮑﯽ و اﺳﺘﺮس در ﮔﻮﺳﺎﻟﻪ اﺳﺖ. ﮔﻮﺳﺎﻟﻪ ﺑﺎﯾﺪ در ﭼﻨﯿﻦ ﺷﺮاﯾﻄﯽ ﻓﺮاﯾﻨﺪ زاﯾﺶ را ﭘﺲ ﺳﺮ ﺬاﺷﺘﻪ و در ﻣﺤﯿﻂ ﺟﺪﯾﺪ ﺧﺎرج از رﺣﻢ ﻣﺎدر ﺿﻤﻦ ﺣﻔﻆ ﺧﻮد، ﺑﻪ ﺟﺬب ﻣﻮاد ﻣﻐﺬی از ﺷﯿﺮ ﺑﻪ ﺟﺎی ﺧﻮن ﻣﺎدر ﻋﺎدت ﮐﻨﺪ. رﺷﺪ و ﻧﻤﻮ ﺑﻌﺪ از ﺗﻮﻟﺪ را ﻃﯽ ﮐﻨﺪ و از ﻧﻈﺮ ﻣﺘﺎﺑﻮﻟﯿﮑﯽ، ﺗﻐﺬﯾﻪای و رﻓﺘﺎری ﺗﻐﯿﯿﺮاﺗﯽ اﯾﺠﺎد ﻧﻤﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻧﺸﺨﻮارﮐﻨﻨﺪه ﮐﺎرآﻣﺪ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮔﺮدددر این  جزوه که مربوط به دانشگاه رازی می باشد به طور کامل در مورد پرورش گاو وگوساله وتلیسه بحث شده است .

 

اصول مدیریت و پرورش گاو و گوساله در زمینه آموزش اصول تغذیه گاو شیری و گوساله پرواری می باشد که از انواع جیره غذایی تا نکات مهم در تغذیه گاو و گوساله را تشریح می کند.

 

در پرورش حیوانات اهلی بخش اعظم هزینه تولید مربوط به تغذیه می باشد به طوری که در برخی از واحدهای دامپروری تا ۷۵ درصد از کل هزینه های پرورش را به خود اختصاص می دهد. بنابراین در شرایط متعارف مدیریت تغذیه بالاترین اهمیت اقتصادی را در پرورش گاو به خود اختصاص می دهد. دامدار امروزه علاوه بر خوراک های طبیعی، جهت تکمیل جیره های غذایی به آن ها مواد افزودنی مانند: انواع ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه مصنوعی نیز اضافه می کنند.

 

اما با وجود این هیچ کس نمی تواند اطمینان داشته باشد که غذایی کاملا مطابق با نیاز حیوان تهیه نموده است،

از این رو تلاش دامدار در جهت نزدیکتر کردن هرچه بیشتر ترکیب خوراک به نیاز دام می باشد. ویژگی یک دامدار موفق شناخت دقیق مواد خوراکی و اثرات متقابل بین مواد موجود در آنها و نیز ساختار دستگاه گوارش دام می باشد. پس از شناخت مواد خوراکی و نحوه پاسخ دام به این مواد، دامدار باید قادر باشد غذایی با کامل ترین ترکیب و با حداقل هزینه جهت تولید با کیفیت و اقتصادی تهیه نماید.

 

فهرست مدیریت و پرورش گاو و گوساله : 

مقدمه

تقسیم بندی گله گاو شیری براساس دام های موجود

اهداف دوره خشکی ( Far-off )

وضعیت بدنی

نشانه های زایمان در دام

مراحل زایش

مراقبت های بهداشتی ویژه گوساله های نوزاد

مهم ترین نکات پرستاری گوساله

مهمترین اختلالات زایمانی

جفت ماندگی

سخت زایی

مقایسه ترکیبات وخصوصیات شیر با آغوز

جیره آغازین گوساله (Starter)

احتیاجات انرژی وپروتئین گوساله نشخوار کننده

آناتومی وعمل دستگاه گوارش گوساله ها

ترکیب کنسانتره گوساله های جوان

آنزیم های گوارشی

ساختمان وتاسیسات گاوداری

شرایط عمومی جایگاه گوساله

بستر گوساله های جوان وبهاربند

جایگاه گاو نر وتلیسه

روش های مختلف قطع شاخ

روش های شناسایی گاو وگوساله 

استفاده از ازت مایع Freeze Branding

پلاک گوش و..

شاخص ضریب تبدیل غذایی Feed Convertion Ratio

تلیسه های شکم اول

 عکس هایی از فایل : 

 

 گاوداری صنعتی , گاو شیری , گوساله , تلیسه , گاو خشک , تغذیه , بهداشت , اصلاح نژاد , ثبت مشخصات ,بیماری ها , مدیریت گاوداری , مدیریت تغذیه گاو , مدیریت تولیدمثل گاو , مدیریت بهداشت گاوداری , مدیریت اصلاح نژاد گاوداری , گاوداری صنعنی , اصول مدیریت , آموزش پرورش گاو به صورت عملی و کاربردی،پرورش تلیسه و نکات کاربردی آن،آشنایی با داروهای دام و طیور،آموزش پرواربندی گوساله،پرورش گوساله های ماده ۳ تا ۱۲ ماهه،جیره نویسی آسان برای گاوهای شیری،فایل آموزشی پرورش گوساله شیرپروار،آشنایی با بیماریهای مهم گوساله،پرورش گوساله یک ماهه تا از شیرگیری،آشنایی با دستگاه گوارش در گاو، دانلود رایگان کتاب تغذیه گاو شیری،دانلود کتاب پرورش گاو شیری دکتر قربانی،دانلود کتاب اصول مدیریت گاو شیری،دانلود کتاب گاو شیری،دانلود کتاب آموزش گاوداری،دانلود رایگان کتاب پرورش گاودانلود کتاب پرورش گاو گوشتی،اصول پرورش گاو گوشتی، پرورش تلیسه های جایگزین،تغذیه ومدیریت گوساله از تولد تا از شیرگیری، مدیریت گاوهای خشک، مدیریت و پرورش گاو و گوساله ،مدیریت پرورش گاوهای شیرده،گاو مدیریت و پرورش گاو و گوسال هتجهیزات لازم برای گاوداری ،ساختمان پرورش گاو ،نحوه ساخت ساختمان پرورش گاو های پرورش 

  راهنمای خرید:
  • در موقع پرداخت حتما تکمیل خرید را بزنید تا خرید کامل شود.
  • لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده شده و به ایمیلتان نیز ارسال میشود.
  • ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. راهنمای خرید تصویری
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • 09036301645
  • آیدی ما در تلگرام  (fbsep7@)  جهت ارتباط
  • فایل دانلود شده را با برنامه winrar از حالت zip خارج نمایید .